Aktualności

Pielgrzymka do Studzionki

23.05.2023

Dnia 23.05.2023r. wybraliśmy się na pielgrzymkę do kapliczki Matki Bożej zwanej Studzionką w pobliskiej Dąbrówce Łubniańskiej. Kapliczka znajduje się w lesie i co roku przyciąga wielu pielgrzymów. Legenda mówi, że pole na którym stoi kapliczka, należało należało do rolnika Szymona z Masowa. Któregoś dnia chory rolnik poszedł kosić łąkę i zasłabł. Usiadł pod drzewem, przy którym płynął strumyk. Napił się wody i wkrótce ozdrowiał. Dobra wiadomość rozeszła się wnet i do źródełka zaczęli przyjeżdża pobliscy mieszkańcy. Szymon postanowił wybudować w tym właśnie miejscu kapliczkę. Jednak sprzeciwił się temu Nadleśniczy, który powątpiewał w cudowną moc wody. Aż pewnego dnia sam zachorował i stracił wzrok. Lekarze byli bezradni i nie umieli mu pomoc. Wtedy Leśniczy posłuchał rolnika, który poradził mu obmywanie oczu wodą ze źródełka. Wkrótce odzyskał wzrok i pozwolił na budowę kapliczki.

 

W pielgrzymce uczestniczyły wszystkie dzieci z przedszkola. Wraz z Księdzem Proboszczem pomodliliśmy się za nasze przedszkole oraz zaśpiewaliśmy dla Seniorów piosenki religijne. Na koniec odbył się spacer po lesie i piknik.

 

X

Cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej strony internetowej czuli się bezpiecznie. Poniżej przedstawiamy naszą Politykę prywatności odnoszącą się do tzw. plików Cookies. 

 

Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy użytkownik może zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w używanej przez siebie przeglądarce, w tym zupełnie wyłączyć możliwość ich zapisywania. Jeśli nie wyłączysz możliwości zapisywania ciasteczek pochodzących z naszej strony internetowej, oznacza to Twoją zgodę na ich zapisywanie i przechowywanie w komputerze.

 

Jak wyłączyć ciasteczka?

Każdy użytkownik Internetu może dostosować poziom ochrony przed ciasteczkami do swoich preferencji, w tym całkowicie zablokować możliwość pozostawiania plików cookies. Zwiększa to poziom bezpieczeństwa i ochrony danych, ale może także uniemożliwiać niektóre funkcje. Informacje na temat ustawień dotyczących ciasteczek w poszczególnych przeglądarkach dostępne są na poniższych stronach:

 

Jeśli korzystasz z urządzenia przenośnego (telefon, smartfon, tablet), zapoznaj się z opcjami dotyczącymi ochrony prywatności w dokumentacji na stronie internetowej producenta Twojego urządzenia.